Jak na iDating.cz

Nevíte jak začít? Nezoufejte, projdeme s vámi jednotlivé části seznamky, abyste se rychleji zorientovali.

První kroky na iDating.cz

1) Vyplňte dotazník - K vyplnění dotazníku jste byli vyzváni ihned po prvním přihlášení. Pokud jste tak neučinili, vraťte se k němu pomocí tlačítka "Vyplňte Váš dotazník"které naleznete v pravém horním rohu vedle profilové fotografie. Více o vědeckém dotazníku si můžete přečíst ZDE.

Dotazník               

2) Vložte fotografii a vyplňte profil - Vložení profilové fotografie je pro seznámení důležitým plusem. Profil si vyplňte dle svého uvážení, ale nezapomeňte, že čím více toho o sobě prozradíte, tím větší budete mít šanci na seznámení. Použijte tlačítko "Vložte svou fotku" nebo tlačítko "Upravit profil". Pro snadnější přístup k fotografiím uživatelů slouží také naše Fotoseznamka. ZDE si přečtete více infomací o fotoseznamce. 

Vložit foto

Upravit profil

3) Vyberte si - Už vám nic nebrání ve výběru vhodného partnera. Veškeré profily uživatelů naleznete pod tlačítkem "Profily", které se nacházejí v hlavním menu. K snadnějšímu hledání využijte filtr, kde můžete vybrat např. kraj, město, věk a zobrazovat uživatele podle těchto parametrů. Můžete si přečíst konkrétnější návod Jak na seznámení se ženou nebo Seznamování s mužem. V dolní části úvodní stránky seznamky naleznete také rady ohledně online seznámení v určitém kraji.

Profily

4) Kontaktujte - Pokud vás někdo zaujal, napište mu zprávu a dejte mu tím o sobě vědět. V detailu profilu každého uživatele naleznete možnost "Poslat zprávu"

zprávy

Ve zprávě můžete v konverzaci s konkrétním uživatelem posílat smajlíky (1) kliknutím na ikonu smajlíka nebo pomocí klávesy TAB - kde se Vám zobrazí výběr smajlíků, posílat můžete také fotky -  kliknutím na symbol fotoaparátu (2) v textu zprávy. Pro zpestření konverzace můžete nově zasílat i GIFy (3), což jsou hýbající se smajlíci, kteří lépe vyjádří emoce. Po kliknutí na kolonku GIF se objeví náhodné zamilované obrázky. V horní liště se nachází vyhledávač, do kterého můžete napsat klíčové slovo, které hledáte, v anglickém jazyce a zobrazí se vám nabídka pro hledané slovo.

5) Nebojte se - Pořádně si projděte jednotlivé možnosti, které naše seznamka poskytuje. Nemějte strach kliknout na jakékoliv tlačítko, nemůžete nic pokazit! Pokud budete potřebovat radu, obraťte se se svým dotazem nebo problémem na "Podporu".

Podpora

Jednotlivé možnosti hlavního panelu

Pojďme se také trochu zorientovat v tom, co vám vše seznamka nabízí z uživatelského hlediska na hlavním panelu.

Vyplňte Váš dotazník - Po vyplnění vědeckého dotazníku se vám zde objeví možnost "Vaše nejlepší shody". Naleznete zde váš vyplněný dotazník, který můžete kdykoliv upravit, základní informace o tomto dotazníku a ideální partnery, které pro vás vědecký dotazník vyhodnotil na základě vašich odpovědí.

 

Vložte svou fotku - Zde vložíte svůj profilový obrázek. Fotografii můžete buď vložit ze svého počítače, telefonu nebo se rovnou vyfotit.

Vložit fotku

Nastavit účet - Zde změníte svůj registrační e-mail, heslo a nastavíte pravidla pro e-mailová upozornění. V horní části také naleznete možnost "Upravit profil".

 Nastavit účet

Odhlásit - Odhlásíte se.

první kroky seznamka

Domů - Vrátíte se na úvodní stránku, která se zobrazuje ihned po přihlášení.

Dotazník - Naleznete zde svůj vyplněný dotazník, základní informace o něm a ideální patnery.

Fotoseznamka - Nabízíme vám trochu jinou formu seznamování, která je postavena na hodnocení profilových fotografií jednotlivých uživatelů. Veškeré informace naleznete ZDE.

Zprávy - Veškeré zprávy, které jste si vyměnili s ostatními uživateli. Zprávy jsou uchovávány po dobu 90 dní.

Profily - Seznam veškerých našich uživatelů. Nachází se zde filtr pro jednodušší vyhledávání.

Přátelé - V detailu profilu každého uživatele naleznete možnost "Přidat do přátel". V seznamu budete mít přátele rozděleny i podle toho, zda jsou online a zároveň uvidíte, pro koho jste se stal přítelem vy sám.

Online uživatelé - Zobrazení uživatelů, kteří jsou právě přihlášeni na svém profilu.

Upravit profil - Zde upravíte veškeré informace o vaší osobě. V horší části naleznete také možnosti "Zobrazit profil", "Upravit dotazník" a "Ověřit profil". Svůj profil můžete ověřit pomocí obrázku nebo pomocí facebookového účtu. 

Zobrazit

Podpora - Nerozumíte něčemu nebo máte nějaký problém? Kontaktujte nás zasláním vašeho dotazu. Kromě zadání dotazu si ho zde můžete znovu otevřít nebo zkontrolovat stav dotazu. 

Co se dále zobrazuje na úvodní stránce

Po přihlášení na váš profil se na úvodní stránce ihned pod hlavním panelem zobrazují také seznamy uživatelů rozdělené do několika skupin, oznámení a události.

Nově schválené profily - Zde najdete seznam nově schválených profilů. Seznam se řadí od nejnovějších profilů. Po registraci a schválení naším administrátorem se zde váš profil ostatním také zobrazuje.

Online uživatelé - Všichni uživatelé, kteří jsou momentálně online, což znamená, že jsou přihlášeni na svěm profilu.

Poslední návštěvníci Vašeho profilu - Uživatelé, kteří v poslední době navštívili váš profil.

Oznámení - V oznámeních máte neustále přehled o tom, co se děje ve spojení s vámi. Naleznete zde například informace o harmoniích z vědeckého dotazníku, hodnocení z Rychloseznamky, žádostech o přátelství atd.

Události - Dostáváte zde informace o tom, kdo se připojil na svůj profil a je online.

LIFESTYLE

Magazín nejen o seznamování. Přečtete si zde zajímavé články rozdělené do několika sekcí, a to:

"Vše o seznamování""Zdraví a krása", "Volný čas" a "Recenze".

Nachází se ihned pod přehledem uživatelů, kteří naposledy navštívili váš profil.

Nepřehlédněte

V dolní části stránky naleznete veškeré informace k naší seznamce, které by se vám mohli pro orientaci také hodit. V článku jsme na některé z nich již poukázali. Našim uživatelům doporučujeme přečtení obchodních podmínek a často kladených otázek.

Prvni kroky

Jak na iDating.cz

Nevíte jak začít? Nezoufejte, projdeme s vámi jednotlivé části seznamky, abyste se rychleji zorientovali.

První kroky na iDating.cz

1) Vyplňte dotazník - Prvním krokem by mělo být vyplnění vědeckého dotazníku, na základě kterého vám náš systém posléze vygeneruje potencionální partnery s největší shodou. Pro vyplnění dotazníku stačí kliknout na políčko "Dotazníky" na domovské stránce. Teď už jen stačí dotazník vyplnit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Více o vědeckém dotazníku si můžete přečíst ZDE.

2) Vložte fotografii a vyplňte profil - Vložení profilové fotografie je pro seznámení důležitým plusem. Profil si vyplňte dle svého uvážení, ale nezapomeňte, že čím více toho o sobě prozradíte, tím větší budete mít šanci na seznámení. Použijte fialové tlačítko profilu v pravém horním rohu obrazovky a vyberte možnost "Upravit profil".  Zvláštní funkcí je naše Fotoseznamka, kde můžete procházet všechny profilové fotografie na jednom místě a vyjadřovat, zda se vám líbí nebo ne technikou swipe.

prvni kroky

3) Vyberte si - Už vám nic nebrání ve výběru vhodného partnera. Nově schválené profily jsou zobrazeny pohodlně na domovské stránce pod tlačítkem "Nové profily" tak, aby vám nikdo nový neunikl. Zároveň zde naleznete tlačítko "Návštěvníci profilu", kde se objeví všichni uživatelé, kteří navštívili váš profil. Všechny profily uživatelů pak naleznete v hlavním rozbalovacím menu v levém dolním rohu obrazovky pod tlačítkem "Profily". Na tomto místě také naleznete kategorii "Online", kde se objeví seznam uživatelů, kteří jsou momentálně online. Zda je uživatel/ka online, můžete zjistit také podle zeleného puntíku u přezdívky, šedivý putník naopak indikuje, že je offline. Ke snadnějšímu hledání v profilech využijte filtr, kde můžete vybrat např. kraj, město, věk a zobrazovat uživatele podle těchto parametrů. K filtru se dostanete kulatým tlačítkem v pravém dolním rohu obrazovky. Můžete si také přečíst konkrétnější návod Jak na seznámení se ženou nebo Seznamování s mužem

Prvni kroky 2

4) Kontaktujte - Pokud vás někdo zaujal, napište mu zprávu a dejte mu tím o sobě vědět. V detailu profilu každého uživatele přes tlačítko rozšířené volby (tři tečky) vyberte ikonu Zprávy. Do zpráv se také dostanete jednoduše přes tlačítko "Zprávy" na dolní liště. Zde už jen stačí zvolit ikonu "plus" a otevře se okno Nové zprávy. Ve zprávě můžete v konverzaci s konkrétním uživatelem posílat také fotografie či obrázky kliknutím na symbol fotoaparátu. Pro zpestření konverzace můžete nově zasílat i GIFy, což jsou jednoduché animace, které lépe vyjádří emoce. Po kliknutí na ikonu GIF se objeví náhodné zamilované animace. V horní liště se nachází vyhledávač, do kterého můžete napsat klíčové slovo v anglickém jazyce a zobrazí se vám nabídka pro hledaný výraz. Objevujte a bavte se!

profil žena

5) Přátelte se - Pokud vás zaujal některý/á uživatel/ka, přidejte si ho/ji do přátel. Takto si vytvoříte seznam přátel, který budete mít neustále k dispozici. V detailu profilu každého uživatele/ky přes tlačítko rozšířené volby (tři tečky) vyberte ikonu Přidat do přátel. Tímto uživateli/ce odešlete Žádost o přátelství a nyní už jen stačí vyčkat, zda on/ona vaši žádost přijme. Váš seznam přátel otevřete přes tlačítko "Přátelé" na dolní liště nebo přes hlavní rozbalovací menu v levém dolním rohu obrazovky pod tlačítkem "Přátelé". Zde naleznete také Žádosti o přátelství, které čekají na vaši reakci. Technikou swipe (přetažením zprava do leva) můžete žádost buď přijmout nebo odmítnout. Pokud již nechcete mít daného/nou uživatele/ku v přátelích, proveďte v seznamu přátel techniku swipe - přetažení zprava do leva a objeví se vám možnost "odebrat".

                                                                                                                                                                              profil žena

6) Nebojte se - Důkladně si projděte jednotlivé možnosti, které naše seznamka poskytuje. Nemějte strach kliknout na jakékoliv tlačítko, nemůžete nic pokazit! Pokud budete potřebovat radu, obraťte se se svým dotazem nebo problémem na Podporu. Tlačítko "Podpory" naleznete pod fialovou ikonou Profilu v pravém horním rohu obrazovky. 

prvni kroky

Jednotlivé možnosti domovské stránky

Pojďme se také trochu zorientovat v tom, co vše vám naše seznamka nabízí z uživatelského hlediska na domovské stránce.

1) Fialová ikona profilu v pravém horním rohu obrazovky:

prvmi kroky

Upravit profil - Zde můžete vyplnit informace o sobě a také vložit profilovou fotografii. V rozšířeném výběru (tlačítko se třemi tečkami) dále nalaznete možnosti "Můj dotazník""Zobrazit profil" pro zobrazení profilu tak, jak ho budou vidět ostatní uživatelé. Další možnost je "Ověřit profil" - ověřit profil lze pomocí aktuální fotografie nebo pomocí Facebookového účtu. Poslední možností je "Změnit fotku".

Dotazník - Zobrazí váš dotazník. V rozšířeném výběru jsou dále možnosti "Harmonie" pro zobrazení partnerů s největší shodou, "Dotazníky" pro zobrazení dotazníků ostatních uživatelů a "Uložit dotazník".

Nastavit účet - Zde si můžete pohodlně změnit heslo ke svému účtu.

Podpora - Přes toto tlačíko můžete zaslat dotaz na naše centrum Podpory.

Odhlásit - Budete odhlášeni z aplikace.

2) Ikona zvonečku v pravém horním rohu obrazovky - Zde se vám budou objevovat různá oznámení - např. pokud jste byli požádání o přátelství, pokud se někomu líbí vaše fotografie, jiný/á uživatel/ka vás také může požádat o vyplnění dotazníku apod.

3) Dvě hlavní tlačítka v horní části obrazovky

prvni kroky

Fotoseznamka - Jedná se o velmi důležitou funkci naší online seznamky, která umožňuje snadný přístup k fotografiím uživatelů/ek a díky které můžete vyjádřit vaše sympatie druhé osobě a velice jednoduše ji ihned kontaktovat. Pomocí techniky swipe (přetažením po displeji z jedné strany na druhou) vyjadřujete, zda se vám daná fotografie líbí nebo ne, dáváte palec nahoru nebo dolů.

Dotazníky - Zobrazí dotazníky ostatích uživatelů.

4) Hlavní menu pod tlačítkem "Menu" v levém dolním rohu obrazovky

prvni kroky

Domů - Návrat na domovskou stránku.

Profily - Zobrazí seznam profilů všech uživatelů, seznam online uživatelů a je zde k dispozici také možnost vyhledávání uživatelů pomocí filtru.

Přátelé - Zobrazí seznam vašich přátel a Žádosti o přátelství. Je zde rovněž možnost filtru.

Návštěvníci mého profilu - Zobrazí seznam návštěvníků vašeho profilu.

Události - Zobrazí seznam událostí, kde naleznete např. informaci o tom, že je konkrétní uživatel/ka online, že se někdo právě zaregistroval na naší seznamku apod.

Lifestyle magazín - Zobrazí Lifestyle magazín, který pro vás pečlivě připravují naši redaktoři, naleznete zde každý den nový článek na téma seznamování, ale také zdraví a krása, volný čas nebo recenze filmů či knih.

Informace - Zde naleznete veškeré důležité informace týkající se fungování naší online seznamky, např. Obchodní podmínky, informace o jednotlivých funkcích dostupných na naší seznamce apod.

Webová verze

5) Dolní lišta - Zde jsou ta nejdůležitější tlačítka pro váš pohodlný přístup do různých sekcí či funkcí.

panel seznamka

Zprávy - Zobrazí Zprávy (viz výše).

Fotoseznamka - Zobrazí Fotoseznamku (viz výše).

Harmonie - Pokud máte vyplněný dotazník, zobrazí se vaše harmonie - tzn. procentuální shody s dalšími uživateli/kami. Po vyhodnocení Vašeho dotazníku se zde zobrazí také 100 partnerů/ek z naší databáze, se kterými máte největší shodu.

Přátelé - Zobrazí seznam vašich přátel a Žádosti o přátelství. Je zde rovněž možnost filtru.

Nyní už víte vše potřebné a můžete se začít seznamovat. Hodně štěstí!

Tým iDating.cz